Naši pěvci

smíšený pěvecký sbor při ČCE v Praze Dejvicích

Aktivity

Sbor vznikl v roce 1986. Již od počátku pracuje pod vedením harfistky Lydie Härtelové, absolventky pražské AMU, členky SOČR.

Nejprve sbor sdružoval především evangelíky z dejvického sboru ČCE. Během let se rozšířil nejen početně, ale i konfesijně, takže dnes můžeme hovořit o sboru skutečně ekumenickém. V současné době je tvořen asi čtyřiceti mladými lidmi, které spojuje zájem o duchovní hudbu.

Zpívají nejen v kostelích v rámci bohoslužeb, ale pořádají také celovečerní, často benefiční koncerty, a to nejen doma, ale též v zahraničí (Německo, Anglie, Švýcarsko, Francie). Spolupracují s profesionálními hudebníky, s Českým rozhlasem a Českou televizí.

Hlasovou poradkyní sboru se stala Ludmila Vernerová, sólistka Státní opery Praha.

Naši pěvci zkoušejí jednou týdně. Scházíme se každou středu v 18.30 v modlitebně Českobratrské církve evangelické v Praze Dejvicích, ulice Z. Wintra 15.


2006

VÁNOČNÍ KONCERT 15.12.
video 1 - M. A. Charpentier: Te Deum | video 2 - M. A. Charpentier: Te Deum
video 3 - J. J. Ryba: Česká mše vánoční | video 4 - J. J. Ryba: Česká mše vánoční

2006

Zahajovací koncert Mezinárodního sborového festivalu
fotogalerie a HODNOCENÍ POROTY | program koncertu

2006

JUBILEJNÍ KONCERT 31.3. - slavnostní koncert k 20. výročí založení sboru
*** Článek - historie sboru ***

2005

VÁNOČNÍ KONCERT 16.12. - Brixi: Missa pastoralis, Ryba: Česká mše vánoční

2005

Mezinárodní letní škola duchovní hudby, CONVIVIUM 2005, Želivský klášter - 20. - 28.8. 2005 - zúčastnila se část sboru
FOTO

2005

Mezinárodní festival duchovní hudby v Bernu - červen 2005 - NP pozváni již podruhé! Mendelssohn: Lobgesang, Mozart: Kyrie in d, Fauré: Cantique de Jean Racine, Bruckner: Žalm 150
FOTO

2005

koncert pro evropské Setkání křesťanů - červen 2005, Praha, skladby lužickosrbských, českých, polských, slovenských, německých a židovských autorů

2004

VÁNOČNÍ KONCERT 17.12. - J. J. Ryba, G. F. Händel, G. P. Telemann

2004

24.10. Slavnostní uvedení druhého CD Našich pěvců - Ecce!

2004

19.9. koncert v rámci hudebního festivalu TŮMŮV KOSTELEC, Kostelec nad Orlicí

2004

29. - 30.5. zájezd do Rumburka a Sebnitz - kritika na http://www.kirchenbezirk-pirna.de/cgi-bin/aktuelles.pl
* FOTO RUMBURK * obnovený vyhořelý kostel - květen 2004 benefiční koncert NP

2004

V březnu Naši pěvci natočili za hudební režie Zdeňka Zahradníka již druhé CD. Na podzim 2004 byste měli mít možnost si poslechnout nahrávku Responsorií F. I. Tůmy, Concertus de Ressurectione B. Artapsa-Artophaea a díla dvou současných mladých skladatelů a členů NP - Jiřiny Marešové a Blahoslava Rataje.

2003

Během adventního času uvedli ve spolupráci s profesionálními instrumentalisty a vynikajícími sólisty (Ludmila Vernerová, Richard Sporka, Jan Verner, Jan Potměšil - mluvené slovo) na dvou koncertech (v pražském kostele U Salvátora a na zámku v Dobříši) méně známé Schützovo (1585-1672) oratorium Historie narození Ježíše Krista a Rybovu Českou mši vánoční. Koncerty byly uskutečněny díky sponzorské podpoře firem Škoda-export, Bridge, Sánchez a Get. Jejich součástí byla i sbírka pro SOS vesničky v Brně-Medlánkách.

* FOTO DOBŘÍŠ a SALVÁTOR *

2003

V září vystoupili na koncertě v klášterním kostele ve Slaném v rámci festivalu Dny evropského dědictví. Již podruhé zde spolupracovali se saxofonistou Ivanem Myslikovjanem.
"Lydie, jako sólistka na harfu a pak sbormistr Našich pěvců, mě oslovila svou odevzdaností hudbě a tvorbě - velký zážitek, radost z nové zkušenosti a úspěchu. Tato zkušenost a také skvělé album "Officium" mi vnukly nápad vyzkoušet s tímto sborem spolupráci: saxofon a duchovní chrámová hudba."

více na * IM & NP *

2003

Rok 2003 zahájili zpěvem na tradiční ekumenické bohoslužbě, kterou vysílala Česká televize přímým přenosem z chrámu sv. Víta v Praze.

2002

V červnu navázali úspěšnou spolupráci s profesionálním orchestrem Atlantis (dir. V. Podrazil), za jehož doprovodu vystoupili na koncertech v Praze a v Kolíně.

2002

Na přelomu května a června byli Synodní radou ČCE vysláni na setkání křesťanů 4 národů Kirchentag 2002 v Horní Lužici (Görlitz/Zgorzelec).

2001

V červnu se zúčastnili Mezinárodního festivalu duchovní hudby v Bernu.

1999

V roce 1999 vydali kompaktní disk s nahrávkou neznámé duchovní hudby lužickosrbských autorů a Pohlovy Chřibské mše.

1999

Téhož roku získali na 13. ročníku mezinárodní soutěže Pražské dny sborového zpěvu zlatý pohár v kategorii vyspělých sborů.